sobota, 7 czerwca 2014

Nowości i zapowiedzi książkowe na czerwiec...

Ostatnio rzadko tu zaglądam, ale to raczej nie z lenistwa, a z braku czasu na czytanie, a co za tym idzie, nie mam czego recenzować :) Ani nie oglądam filmów, ani nie czytam książek choć nie ukrywam, że bardzo bym chciała. Zbliża się koniec roku, więc muszę przemęczyć jeszcze około dwóch tygodni, a później postaram się nadrobić czytanie, oglądanie i zaglądanie do Waszych blogów. :)

Kolejny miesiąc za nami i czas na nową dawkę zapowiedzi. W tym miesiącu dosyć dużo książek wpadło mi w oko, kto wie, może któraś wpadnie mi w ręce? Mam nadzieję. 

Pierwsza z nich Kolekcjonerka perfum autorstwa Kathleen Tassaro. Czas akcji umieszczony w latach, które najbardziej lubię (20. - 50. XX wieku). Ma to być opowieść obyczajowa z wątkiem miłosnym i detektywistycznym. Jestem bardzo ciekawa czy tak naprawdę jest. Premiera powieści to 11-06-2014. Cena 39,99 zł, więc trochę nie na mój stan portfela. Ilość stron:448.

Grace ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Londynie i jest nieszczęśliwą mężatką, która dusi się w świecie konwenansów, sztywnych manier i przepychu.
Jej los się odmienia, gdy nieoczekiwanie otrzymuje w spadku wspaniały apartament w centrum Paryża.Kto zapisał jej taki spadek? Kim jest tajemnicza Eva d'Orsey - niegdyś pokojówka w nowojorskim hotelu, potem bohaterka licznych skandali i romansów, hazardzistka, muza największego kreatora perfum tamtych lat? Co ją łączy z Grace?


Następna to Sycylijska opowieść Nicky'ego Pellegrino. Miałam chrapkę na poprzednią jej książkę (Rzymska przygoda), jednak jakoś z niewiadomego powodu to nie nastąpiło :). Nie czytałam żadnej książki tej autorki i tego żałuję. Może będzie jeszcze okazja. 
Na słonecznych sycylijskich wzgórzach cztery kobiety uczestniczą w kursie gotowania i jednocześnie pobierają lekcję życia. Premiera książki 24-06-2014, a cena to równe 35 zł.

Szef szkoły kulinarnej w sycylijskim miasteczku Favio, Luca Amore, nauczył już wiele osób gotować według przepisów przekazywanych w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Przygotowuje kolejną edycję kursu, spodziewając się, że przebiegnie podobnie jak wszystkie inne: Luca będzie gotował i zabierał uczestniczki na wycieczki do winnic i na plantacje oliwek, wszyscy będą wspólnie jeść, oswoją się ze sobą, a po paru dniach goście spakują się i rozjadą w cztery strony świata. Lukę czeka jednak niespodzianka, która zmieni bieg jego życia. Tym razem na kurs zapisały się
cztery kobiety, a dla każdej z nich jest to punkt zwrotny w życiu. Każda oczekuje od pobytu na Sycylii czegoś więcej niż nowych kulinarnych umiejętności i doznań. W szkole Luki spotykają się: rozwódka, wdowa, zapracowana samotna matka i niezrealizowana życiowo londyńska adwokatka. Rozpoczyna się intrygująca kulinarna przygoda, zawierane są przyjaźnie, trzeba sobie poradzić z animozjami, dzieli się sekrety i opowieści. Dla Moll, Tricii, Valerie i Poppy ta podróż wiele w życiu odmieni.
Ake Edwardson - Dom na końcu świata
Premiera: 18-06-2014

W domu na jednej z wysepek w południowej części Göteborga znaleziono ciała trzech ofiar brutalnego mordu: matki i dwojga dzieci. Okazuje się, że morderca zostawił przy życiu trzecie dziecko. Kim jest zabójca? I dlaczego oszczędził niemowlę? Sprawa trafia do Erika Wintera, który – choć niewiele brakowało! – wywinął się śmierci i właśnie, po dwóch latach przerwy, wrócił do służby w policji. Winter pracuje nad rozwikłaniem zagadki, w której jest kilkoro podejrzanych. Jednak jego myśli krążą dookoła matki, która umiera na raka setki kilometrów od niego...

Następna powieść wydaje mi się idealną na lekką popołudniową porę przy szklance czegoś zimnego, żeby nas chłodziło przy upale :) Jest to "Przyjaciółki" Penny Jordan. Premiera: 11-06-2014 


Cztery kobiety... Połączone przyjaźnią, o jakiej każdy marzy. Od lat dzielą radości i smutki, ale nagle coś zaczyna się zmieniać. Przytłoczone życiowymi kłopotami, dostrzegają w innych przede wszystkim wady. A może do głosu dochodzą skrywane urazy i zwyczajna zazdrość? Padają pytania, których lepiej nie zadawać...Maggie jest w ciąży? W jej wieku? Dlaczego Nicki zrobiła się nagle taka złośliwa i coraz częściej unika przyjaciółek? Czy Alice naprawdę musi iść na studia? Przecież zawsze chciała prowadzić dom. Dlaczego Stella, zawsze chętna do pomocy, teraz myśli tylko o sobie?
Stephen King - Pan Mercedes
Premiera: 04-06-2014
Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego hardboiled. Tuż przed świtem, w spokojnym miasteczku, setki zdesperowanych, bezrobotnych ludzi stoi w kolejce na targi pracy. Nagle, bez ostrzeżenia, samotny kierowca w kradzionym Mercedesie wpada w tłum. Zabija osiem osób, rani piętnaście. Ucieka z miejsca wypadku. Brady, nazywający sam siebie "sprafcą", pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Kolejna misja Brady'ego, jeśli się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko emerytowany detektyw Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

I nadszedł czas na ostatnią zapowiedź. Jest to Pudełko z przepisami Sandry Lee. Premiera:18-06-2014

Kiedy jej małżeństwo się rozpadło i została samotną matką, a na dodatek straciła najlepszą przyjaciółkę, Grace postanowiła wrócić do rodzinnej miejscowości. Wyjechała stamtąd kilka lat wcześniej po kłótni z matką i od tamtej pory nie utrzymywała kontaktów z rodziną.
Powroty nie są łatwe, ale ku swemu zdumieniu Grace odkryła, że rodzinne okolice to jej miejsce na ziemi. Okazało się też, że jest coś, co ma siłę zdolną połączyć pokolenia: odziedziczone po babci pudełko z przepisami. W kuchni matka, córka i wnuczka dostały szansę, by odnaleźć to, co najcenniejsze: łączącą je nić miłości i porozumienia.
Już niedługo recenzja Kości pająka Kathy Reichs :)


4 komentarze:

  1. Przeraża mnie czasem ilość nowości, na każdym blogu inne książki. A twoje zapowiadają się tak ciekawie... Gdzie ja znajdę na to wszystko czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kusi mnie Edwardson... Kurczę, nie wiem kiedy przeczytam to wszystko, co mi wpada w oko;d

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie kusi non stop książka Kinga. Jak zawsze z resztą ten autor mnie "pociąga" haha . Co do twoich zainteresowań to mamy całkiem podobne. Też nie mogę doczekać się prawa jazdy, lubię kupować wąchać i dotykać książki;)

    OdpowiedzUsuń