czwartek, 9 stycznia 2014

Simon Beckett - "Zapisane w kościach"

Jak Wam mija pierwszy tydzień szkoły/studiów/pracy? Mnie bardzo męcząco. Do ferii zasypane mam już sprawdzianami, lekturami. Ale na moje książki też się znajdzie czas! ;)

Simon Beckett - Brytyjski dziennikarz i pisarz. Napisał parę opowiadań, ale dopiero książka Chemia śmierci z Davidem Hunterem przyniosła mu rozgłos. Jego przygody doczekały się kontynuacji. Najnowszą powieścią jest Rany kamieni.
Powieści z Davidem Hunterem (wytłuszczone przeczytałam):

 • Chemia śmierci
 • Zapisane w kościach
 • Szepty zmarłych
 • Wołanie grobu


Runa - z pozoru spokojna wysepka należąca do Wielkiej Brytanii, gdzie wszyscy się znają, a jedynymi turystami są robotnicy i przedsiębiorcy, ale ta z pozoru senna wyspa ma swoje tajemnice jak każde inne miejsce na ziemi. Na tym odludnym miejscu zostają znalezione zwłoki. Kim była ta osoba? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć antropolog i lekarz David Hunter, który na prośbę policji zostaje wprowadzony w sprawę. David jak najszybciej chce rozwiązać sprawę i wrócić do swojej ukochanej. To jest dopiero początek długiej i zagmatwanej historii o ludziach mieszkających na wyspie.

Przeczytałam 3 z 4 książek (reszta recenzji ukaże się niebawem) i uważam, jak na razie, że Zapisane w kościach jest najlepszą powieścią autora. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Ma w sobie tajemniczy, ponury klimat. W końcu mamy odciętą od świata wysepkę, w czasie burzy i sztormu. Jak zawsze autor opisuje nam ciekawostki z "anatomii" kiedy ciało już nie jest w najlepszym stanie. Opisy są bardzo dogłębne i szczegółowe. Bohaterowie są barwni, świetnie opisani, z każdą kolejną stroną poznajemy ich historię. Zakończenie, w każdym razie dla mnie, okazało się zaskakujące. Nie spodziewałam się, że mordercą będzie akurat ta osoba. Miałam swoje inne typy.

Jeżeli jeszcze nie zapoznaliście się z serią, polecam zacząć właśnie od Zapisane w kościach.

4 komentarze:

 1. Słyszałam o tej książce i może kiedyś przeczytam : )
  Pozdrawiam : >

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy spojrzałam na nazwisko autora od razu pomyślałam o Samuelu Becketcie, a tu niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż z ciekawości sprawdziłam kto to, bo nie miałam styczności z tym panem :) Zaciekawił mnie ;)

   Usuń