czwartek, 3 kwietnia 2014

Zapowiedzi i nowości książkowe na kwiecień...

To już mamy kwiecień? Kiedy minął marzec? Ach, w końcu wiosna... Taka piękna pogoda, że najlepiej nie siedziałoby się w domu, tylko poszło do parku oglądając jak przyroda budzi się do życia, drzewa i kwiaty już mają swoje pierwsze listki, a nawet kwiaty co niektóre ;) Chwilo trwaj!
Ale nie ma tak dobrze. Ostatnio nie mam na nic czasu. Nauka i prawo jazdy zajmują mi większą część dnia. A kiedy już nie mam nic do zrobienia -leżę i oglądam coś w telewizji wyczerpana z sił. Nawet tydzień w domu z powodu choroby nic nie pomógł.. a gdzie tu porządki wiosenne, które tak uwielbiam? 
Nie długo rekolekcje, więc może wtedy chwilkę odpocznę i będę miała czas i chęci na czytanie mojej ulubionej literatury.

A teraz do rzeczy...
Nowy miesiąc, nowe pozycje, które pojawią się w sklepowych półkach.
Kwiecień, mimo że ma bardzo dużo zapowiedzi, nie przewidział wiele dla mnie. Może to i lepiej?

Richard Paul Evans - Kręte ścieżki
Premiera: 30-04-2014

Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd dojdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia.
"Kręte ścieżki" to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek - Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia stała się dla Alana drogowskazem - czy podobny wpływ będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy? Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się

pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?Granica mroku - Hayder Mo
Mo Hayder - Granica mroku
Premiera: 16-04-2014

Jeszcze niedawno Sally była mało zaradną żoną bogatego biznesmena i chodziła z głową w chmurach. Dziś jest rozwódką bez grosza na koncie, bez wykształcenia, za to z nastoletnią córką na utrzymaniu.
Siostra Sally, Zoe jest jej zupełnym przeciwieństwem. Twardo stąpająca po ziemi pani detektyw z Bath kocha swą pracę,  trzyma ludzi na dystans i tryska pewnością siebie. Nikt nie pomyślałby, że ukrywa mroczny sekret sprzed 20 lat, który mógłby przekreślić całą jej karierę…
Kobiety nie miały ze sobą kontaktu od kilkunastu lat. Ich drogi krzyżują się jednak ponownie w tragicznych okolicznościach –  Zoë prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa Lorne Wood, jednej z koleżanek córki Sally, Millie.
Wszystkie ślady wskazują na to, że to morderstwo to dopiero początek serii zabójstw. Tropy prowadzą panią detektyw do świata branży pornograficznej, w którym  ważną postacią okazuje się niejaki David Goldrab – chamski, ekscentryczny pracodawca Sally…

Najdłuższa podróżNicholas Sparks - Najdłuższa podróż
Premiera: 16-04-2014

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca.  (lubimyczytać.pl)


Dziewiąty wyrokJames Patterson, Maxine Paetro - Dziewiąty wyrok
Premiera: kwiecień 2014


I to byłoby na tyle. Bardzo malutko pozycji, które przypadły mi do gustu i chciałabym je bliżej poznać. Co do Mo Hayder nie jestem przekonana, jednak nadal mam nadzieję, że "Skóra" była tylko "wypadkiem" przy pracy. Może maj będzie bardziej obszerny w zapowiedzi? :)

5 komentarzy:

 1. Zdecydowanie sięgnę po książkę Sparksa <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Evansa przeczytałam tylko jedną książkę "Zimowe sny" i średnio mi się podobała.Jednak dam mu jeszcze szansę i zapoznam się z innymi. Jeśli chodzi o Sparks'a to będzie to pozycja obowiązkowa na mojej liścię, ponieważ uwielbiam jego książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam "Dotknąć nieba" i bardzo polecam :)

   Usuń
 3. Sparksa czytam, gdy muszę się odprężyć. Jego książki to świetne ,,odstresowywacze".

  OdpowiedzUsuń