poniedziałek, 3 lutego 2014

Grawitacja (2013)

Grawitacja (2013)Inżynier medyczna dr Ryan Stone odbywa pierwszą misję na wahadłowcu kosmicznym Explorer, jej towarzyszem jest doświadczony astronauta Matt Kowalsky, dowodzący swoją ostatnią misją. Podczas spaceru kosmicznego szczątki satelity telekomunikacyjnego niszczą wahadłowiec, a oboje astronautów zostaje pozbawionych kontaktu z Centrum Lotów Kosmicznych w Houston.
Efekty specjale Grawitacji były nieziemskie ;) Plus operowanie kamer na najwyższym poziomie.Oglądając film naprawdę czułam się jak bym była razem z Bullock w kosmosie i kręcąc się razem z nią poczułam mdłości. Jednak cała historia jak bohaterka próbowała sprowadzić się na Ziemie troszeczkę mnie znudziła. Owszem były momenty kiedy nie mogłam oderwać się od ekranu i chciałam więcej i więcej, ale to nie wystarczyło, żeby cały film był mega wciągający. Trwał 1:30, a myślałam, że troszeczkę ponad 2 :)Ogólnie nie przepadam za filmami, gdzie jego akcja dzieje się w kosmosie, ale ten, tak całościowo, wywarł na mnie pozytywne uczucia.

4 komentarze:

 1. Również nie przepadam za takimi filmami, ale może na ten się skuszę :) Zaciekawiłaś mnie ;D
  Pozdrawiam :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zdecydowałam, że jednak zrezygnuję z tego filmu, bo napotykam się na bardzo zróżnicowane opinie o nim... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobno jedyną mocną stroną tego filmu są efekty specjalne. Nie wiem, czy to prawda bo to tylko zasłyszana opinia, która jednak, przynajmniej na razie, zniechęciła mnie do obejrzenia ,,Grawitacji".

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie słyszałam o filmie. Mało interesuje mnie taka tematyka, ale jeśli efekty specjalne są dobre to pewnie się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń