niedziela, 2 lutego 2014

Zapowiedzi książkowe na luty... cz. 1 ;)Jak Wam mija weekend? Mnie bardzo leniwie. Oglądam ulubione seriale, czytam "Skórę" Mo Hayder i ogólnie się obijam. Czyli to co lubię najbardziej. Luty jest wyjątkowo płodnym miesiącem pod względem zapowiedzi książkowych, dlatego postanowiłam podzielić jeden na dwa posty. Powiem krótko: jest w czym wybierać. Zobaczcie sami ;)


                                                 

Martin Sixsmith - Tajemnica Filomeny
Premiera: 18.02.2014


Irlandia, rok 1952. Nastoletnia Filomena Lee zachodzi w przypadkową ciążę, rodzina wysyła ją do klasztoru w miejscowości Roscrea, w hrabstwie Limerick, do miejsca gdzie zakonnice „opiekują się upadłymi kobietami”. Kiedy chłopiec, którego urodziła, kończy trzy lata, zostaje odebrany matce, „sprzedany” przez zakonnice do adopcji amerykańskiej rodzinie i wywieziony z Irlandii. Zmuszona do formalnego zrzeczenia się wszelkich praw do dziecka, nigdy więcej go nie zobaczyła, kolejne pięćdziesiąt lat spędziła na poszukiwaniach. Przez te wszystkie lata nie miała pojęcia, że i syn szukał jej przez całe swoje życie. 


Eric E. Schmitt - Ewangelia według Piłata 
Premiera: 19.02.2014

Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina swoje życie, zastanawiając się, czy naprawdę jest synem Boga, cudotwórcą, którego chcą w nim widzieć jego bliscy. Na pytanie kim jest Jeszua, przyjdzie odpowiedzieć także sędziemu, prefektowi Judei, który następnego dnia będzie musiał wydać na niego wyrok.Eric E. Schmitt - Tajemnica pani Ming
Premiera: 19.02.2014 

Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.


Schron - Franz Andreas

Andreas Franz - Schron
Premiera: 19.02.2014

Pewnego dnia znika bez śladu właściciel salonu luksusowych samochodów, Rolf Lura. Nikt, nawet żona, nie wie, co się z nim dzieje. Czyżby była to kolejna sprawa dla niezstąpionej komisarz Julii Durant? W trakcie śledztwa wychodzą na światło dzienne sadystyczne skłonności zaginionego: gwałty na żonie, brutalne pobicia, romanse i korupcja. Okazuje się, że żona Rolfa również nie była mu wierna. Kiedy dochodzenie rusza pełną parą, niespodziewanie znika jej kochanek…
Zelda Fitzgerald - Zatańcz ze mną ostatni walc 
Premiera: 19.02.2014


Bogactwo, przepych i sława zawsze były marzeniem Alabamy, prostej dziewczyny z konserwatywnego Południa.
Kiedy poznaje początkującego malarza z wielkimi perspektywami, Davida Knighta, odnajduje w nim swojego rycerza, który

wyrwie ją ze stagnacji i zapewni wymarzone życie w dostatku i splendorze.
Oboje z wielkimi ambicjami wyruszają na podbój Europy. Rzucają się w tajemniczy świat artystycznej bohemy, bez pamięci oddając się przyjemnością. Kluby jazzowe, francuskie galerie sztuki i rosyjski balet całkowicie pochłaniają ich czas.
Szalone życie i rosnąca sława Davida oddalają małżonków od siebie, spychając oboje na skraj zdrady…

Bodil Stenseen-Leth - Kochanek królowej 
Premiera: 26.02.2014

15-letnia Karolina Matylda Hanowerska jest młodszą siostrą króla Anglii Jerzego III. W 1766 roku została wysłana do Danii, aby poślubić dwa lata starszego od siebie króla Chrystiana VII. Życie ich obojga na rozwiązłym, kipiącym wręcz od namiętności i intryg duńskim dworze przybiera dramatyczny
obrót przez nasilającą się chorobę psychiczną króla z jednej oraz miłość młodej królowej do inteligentnego i czarującego Johanna Struensee z drugiej strony. Struensee jest bowiem nie tylko uznanym królewskim medykiem, ale także człowiekiem o wyjątkowo silnej pozycji politycznej - po przyjęciu posady na królewskim dworze zostaje zaufanym poplecznikiem duńskiego monarchy, rozkochując w sobie młodą królową, samotną i nierozumianą zarówno przez poddanych, jak i przez małżonka.

Chris Tvedt - Krąg śmierci
Premiera: 12.02.2014


Mikael Brenne jest wspólnikiem w renomowanej firmie adwokackiej i ma opinię jednego z najwybitniejszych adwokatów w kraju. Obrona Hansa Mikkelsena stanowi dla niego rutynowe zadanie, przynajmniej na początku. Jednak zwyczajnie zapowiadająca się sprawa wkrótce zmieni się w koszmar, który może zniszczyć Mikaelowi życie.

Peter May - Czarny dom
Premiera: 5.02.2014


Na wyspie zostaje popełniony brutalny mord na jednym z mieszkańców wioski Crobost. Do śledztwa zostaje przydzielony oficer policji z Glasgow, Fin Macleod, który urodził się i dorastał na Lewis. Wcześniej zajmował się sprawą niemal identycznego morderstwa popełnionego w Edynburgu, ale od początku podejrzewa, że zbrodnie nie są dziełem tego samego sprawcy, zwłaszcza że ofiara, Angel Macritchie, miała wielu wrogów. Śledztwo jest też dla Fina okazją powrotu w przeszłość, którą, jak mu się zdawało, dawno pogrzebał i w której kryje się zagadka zbrodni.Janet Evanovich - Stephanie Plum. Wystrzałowa dziewiątka
Premiera: 14.02.2014

Trzeba odzyskać kaucję związaną z wizą. Pewien Hindus miał trzymiesięczną wizę z pozwoleniem na pracę i poręczono, iż wyjedzie, gdy skończy mu się zezwolenie na pobyt w Stanach. Jednak, jak to w życiu Stephanie - łatwo nie będzie. Jej trop prowadzi do grupy zabójców - słowo "łowczyni" nabiera nowego znaczenia. Szczególnie w Vegas, w otoczeniu tysiąca sobowtórów Elvisa, Toma
Jonesa i stringów King Konga!Pierwszym facetem, które obejrzałam sobie dokładnie na gruncie osobistym, był Joe Morelli. Morelli pozbawił mnie statusu dziewicy i pokazał ciało, będące kwintesencją męskości. Smukłe, umięśnione i podniecające. Wtedy Morelli uważał, że związek długoterminowy trwa dwadzieścia minut.

Już nie długo druga część zapowiedzi. Wpadło coś Wam w oko do tej pory? Mnie bardzo dużo. Jestem bardzo ciekawa "Zatańcz ze mną ostatni walc" i "Czarny dom". 

A teraz zmykam. Lecę piec muffinki ;)

2 komentarze:

  1. Ostatni czytałam ,,Wielkiego Gatsby'ego", więc może teraz powinnam zabrać się za twórczość Pani Fitzgerald. Chętnie zabrałabym się za ,,Zatańcz ze mną ostatni walc ".

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowne książeczki : ) Kilka z pewnością przeczytam w przyszłości :>
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń