wtorek, 15 października 2013

Andreas Franz - "Ósma ofiara"

„Ósma ofiara” to książka, gdzie do czynienia mamy z seryjnym mordercą, który wydaje się fanatykiem religijnym.

Nieznajoma osoba wysyła do frankfurckiej policji makabryczne cytaty z Biblii. Z początku wydaje się, że to tylko niesmaczny żart, jednak kiedy dochodzi do morderstwa, nikt się nie śmieje Nadkomisarz Julia Durant podejrzewa, że oba te zdarzenia łączą się tylko nie wie jeszcze jak. Do policji zostają wysłane kolejne cytaty i dochodzi do kolejnych morderstw. Zagadką jest, dlaczego morderca truje swoje ofiary cyjankiem, rozbiera je, a na ich czole znajduje się krwawa liczba „666”. Julia Durant wpada na coraz bardziej przerażające tropy i podejrzewa, że zamieszane są znane osobistości.


Ósma ofiaraKsiążka bardzo mi się podobała i zaskoczyła. Cała powieść została skonstruowana tak, aby do samego końca przetrzymać czytelnika i nie pozwolić mu, nawet domyślać się, kim jest morderca. Opisy na miejscu zbrodni są ciekawe i przedstawione w taki sposób, żeby nie czuć się zniesmaczonym, jak to w niektórych książkach bywa. Spodziewałam się typowego, płytkiego kryminału, a tu takie coś! Nie czytałam innych książek autora, ale szybko to nadrobię. Podobno „Rytuał zbrodni” jest jego najlepszą powieścią.

Z czystym sercem mogę polecić tę książkę każdemu, kto lubi, żeby coś ciągle się działo, nie straszny mu mroczny świat narkotyków, prostytutek i zboczeń ludzi. ;)


2 komentarze: