piątek, 4 października 2013

Zapowiedzi i wznowienia książkowe na październik


Minął dopiero wrzesień, a ja mam wrażenie, że mamy początek zimy. Jestem już w szkole po większych sprawdzianach i dla mnie ten miesiąc, jak to bywa z początkiem roku, w ogóle nie był "lajtowy". Na pogodę, jak przez większość roku, także możemy ponarzekać. Nie mogę uwierzyć w to, że na dworze temperatury stają się coraz niższe, a powietrze coraz mroźniejsze. Są jednak plusy - coraz bliżej święta, na które co rok czekam z niecierpliwością i od października odliczam dni kiedy przystroję choinkę, czy wybiorę się na świąteczne zakupy w poszukiwaniu składników do ciast i prezentów dla bliskich.Kolejny miesiąc minął, więc czas na kolejne zestawienie nowości i zapowiedzi książkowych. Oprócz wyszukiwania nowości, myszkuję po księgarniach i stronach internetowych, i szukam kieszonkowych wydań książek "Agaty Christie", które zostały wydane przed 2013 rokiem. Są one o 1 cm węższe niż te wydane w tym roku. Dodatkowo mam tyle do czytania, że ograniczam te wejścia do minimum, żeby nie natrafić na jakieś cudeńka.Poniżej prezentuję zapowiedzi i wznowienia książkowe na październik. Zapraszam do lektury i dajcie znać, czy coś wpadło Wam w oko. ;)

Zamach na Kennedy’ego - Blaine Gerald, McCubbin Lisa
Gerald Blaine, Lisa McCubbin - Zamach na Kennedy'ego. Agenci Tajnej Służby przerywają milczenieWydawnictwo: Replika


22 listopada 1963 roku w Dallas zginął John F. Kennedy.
Od tamtego momentu mnożą się teorie spiskowe, a samozwańczy śledczy co rusz rzucają oskarżenia na wyimaginowane grupy lub całkiem rzeczywistych ludzi, w tym elitarnych agentów bezpośredniej ochrony prezydenta oraz jego żony i dzieci. Łatwo było stawiać zarzuty członkom Tajnej Służby, ponieważ wszyscy zgodnie w sprawie zamachu milczeli - służbowo, co było ich obowiązkiem, i prywatnie.Agenci Tajnej Służby owego listopadowego dnia znaleźli się w samym centrum katastrofy. Sześć sekund w Dallas odcisnęło na ich życiu piętno i pozostawiło z bezlitosnym  poczuciem winy, że być może mogli temu zapobiec. Po niemal pięćdziesięciu latach traumy jeden z   nich, Gerald Blaine zdecydował się wrócić do bolesnej przeszłości i zrekonstruować sytuację na podstawie relacji swoich kolegów. 
Pani Kennedy i ja - Hill Clint, McCubin Lisa
Clint Hill, Lisa McCubbin - Pani Kennedy i ja
Wydawnictwo: G+J Gruner+Jahr
Premiera: 2013.10.23
Clint Hill, funkcjonariusz Secret Service, ochraniał słynną Jacqueline Bouvier Kennedy od 1960 do 1964 roku. To nie była zwykła służba. Clint towarzyszył pani Kennedy przy narodzinach synów i śmierci jednego z nich, podczas rodzinnych wakacji w Hyannis Port i Palm Beach, oficjalnych podróży do Europy, Azji i Ameryki Południowej oraz intrygujących spotkań z mężczyznami pokroju Aristotelisa Onassisa, Gianniego Agnelliego i André Malraux. Był przy niej także w czasie nagłej śmierci męża oraz w mrocznym okresie po jego zabójstwie. Aż do przyjęcia, jakie wydała na cześć swego ochroniarza, gdy po czterech latach odchodził ze służby u jej boku. Dziś, po upływie 50 lat, Hill po raz pierwszy opisuje tamte lata. To ciepła, emocjonująca, czasem tragiczna opowieść o tym, jak agent Secret Service – wychowanek sierocińca w Dakocie Północnej – stał się najbardziej zaufanym człowiekiem w życiu uwielbianej przez cały świat pierwszej damy.
Trzecia kula - Hunter Stephen
Hunter Stephen - Trzecia kula
                                  Wydawnictwo: Albatros
  Premiera: 2013-10-23
Bob Lee Swagger, wybitny strzelec wyborowy, bohater wojny w Wietnamie, ma już 65 lat, żonę i dorosłe dzieci, i wiedzie życie emeryta. Zgłasza się do niego wdowa po niejakim Aptaptonie, pisarzu, alkoholiku i miłośniku broni palnej, który – jak podejrzewa żona – został zamordowany po wizycie w Dallas, w związku z czymś, co ostatnio odkrył. Kiedy Swagger dowiaduje się, że tym „czymś” jest cuchnący płynem do czyszczenia broni męski płaszcz z odciskami opon rowerowych, znaleziony budynku sąsiadującym z Teksańską Składnicą Książek Szkolnych, z której okna H. L. Oswald strzelał do prezydenta Kennedy’ego w 1963 r., jego początkowa niechęć przeradza się w zainteresowanie. Rozpoczyna śledztwo mające sprawdzić i wyjaśnić kolejną teorię spiskową dotyczącą śmierci Kennedy’ego; w tym roku mija pięćdziesiąt lat od jego śmierci.

Coco Chanel. Sypiając z wrogiem - Vaughan Hal
 Vaughan Hal  - Coco Chanel. Sypiając z wrogiem
 Wydawnictwo: Marginesy
 Premiera: 2013.10.23

Coco Chanel – ikona XX wieku – stworzyła wizerunek nowoczesnej kobiety, zbudowała własne imperium mody. Jednak jej losy w latach 1941–1954 było owiane tajemnicą. Ta książka jako pierwsza ujawnia szokujące fakty z jej życia: kolaborację z nazistami, długoletni romans z niemieckim szpiegiem, współpracownikiem Goebbelsa, i pracę Chanel dla wywiadu niemieckiego i Himmlera.Najgorsza sprawa - Patterson James, Ledwidge Michael
James Patterson, Michael Ledwidgeata - Najgorsza sprawa 
                                 Wydawnictwo: Albatros
                                 Premiera: 2013.10.15  
Tajemnicza sprawa: ktoś porywa dzieci z najbogatszych rodzin Ameryki. Tylko jedynaków. Nie żąda okupu, lecz testuje ich wiedzę na temat ekologii i biedy na świecie. I zabija. Powoli staje się jasne, że morderca ma szlachetny cel, ale jest szaleńcem, który nie ma rozeznania, że tak strasznych metod nie usprawiedliwia nawet najbardziej wzniosłe zamierzenie. Choć kiedy jedna z porwanych nastolatek wykazuje się imponująca wiedzą na temat ekologicznych zagrożeń oraz ekonomicznych i społecznych nierówności na świecie - czyli zdaje test wymyślony przez mordercę – ten uwalnia ją.


Villette - Bronte Charlotte
Charlotte Bronte - Villette
Wydawnictwo: MG
Premiera: 2013.10.23
Lucy Snow - młoda Angielka, która w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń straciła wszystko: rodzinę, dach nad głową, serdecznych opiekunów i jakiekolwiek zasoby materialne, pod wpływem impulsu decyduje się na desperacki krok i wsiada na statek, który zabiera ją do Francji. Szukając pracy trafia do miasta Villette, gdzie rzeczywiście los się do niej uśmiecha, jakby to sama opatrzność zaprowadziła ją w to miejsce. Lucy otrzymuje pracę na pensji dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck. Lucy stara się nie oczekiwać od losu niczego poza spokojną egzystencją, to w obecnej chwili wydaje jej się spełnieniem marzeń. Ale życie wokół niej nie jest bynajmniej spokojne. Lucy mimowolnie zostaje wplątana w wiele tajemniczych zdarzeń, a  jej serce powoli zaczyna się otwierać..
Zemsta ubiera się u Prady - Weisberger Lauren
      Lauren Weisberger - Zemsta ubiera się u Prady
                               Wydawnictwo: Albatros
                               Premiera: 2013.10.09
Andy jest właścicielką czasopisma, które chciałaby przejąć grupa wydawnicza należąca do Mirandy. Główna bohaterka szykuje się do ślubu, a przy tym współpracuje i przyjaźni się z Emily, swoją przeciwniczką z czasów w "Runway". Za każdym razem, gdy Miranda pojawia się na horyzoncie, główna bohaterka zupełnie traci głowę...Dan Brown - Inferno
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 2013.10.09
Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce.Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego… Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła   rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?
                                Nora Roberts - Jedyna taka noc
                                      Wydawnictwo: Harlequin
                                       Premiera: 2013.10.18
Dom na Gwiazdkę
Jason, słynny reporter wojenny, wraca po dziesięciu latach do rodzinnego miasteczka. Zjeździł pół świata, poznał wielu ludzi, ale nie znalazł kobiety, z którą chciałby spędzić życie. Faith, jego pierwsza miłość, od urodzenia mieszka w tym samym mieście, nie zrobiła kariery. Jest po rozwodzie, samotnie wychowuje córeczkę. O czym mogą rozmawiać po latach, skoro mają tak różny bagaż doświadczeń? A jednak bez trudu znajdują wspólny temat…

Stephen King -Carrie
Premiera: Prószyński i S-ka
Premiera: 2013.10.08
Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka – religijna fanatyczka – za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

Zbliża się pięćdziesiąta rocznica śmierci Kennedy'ego, więc jak to zwykle bywa, zostaje wydanych dużo książek o nim i jego śmierci. Wiele premier zapowiedzianych jest jeszcze na listopad. Najbardziej ciekawi mnie Coco Chanel, "Zamach na Kennedy'ego", powieść Jamesa Pattersona i kontynuacja "Diabła...". 

2 komentarze:

  1. "Villette" i "Carrie" to coś dla mnie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znalazłam kilka pozycji dla siebie m.in. Zemsta ubiera się u Prady i Carrie, która mnie zaintrygowała :)

    OdpowiedzUsuń