poniedziałek, 9 grudnia 2013

Andrews O'Hagan - "Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe"
Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe - Andrew O'Hagan
Naszym głównym bohaterem jest malutki psiak o imieniu Maf. Maf towarzyszy we wszystkich przygodach Marilyn Monroe. Książka w zabawny sposób opisuje życie aktorki. Piesek podróżował do Nowego Jorku, gdzie gwiazda pobierała lekcja aktorstwa, chcąc pozbyć się plakietki "głupiutkiej blondynki". Zawsze chciała dostać rolę, gdzie mogłaby pokazać swój talent, a nie piersi i pupę. Dzięki jego opowiadaniom wiemy, że jej przyjacielem był sławny piosenkarz, Frank Sinatra, który, jak wiadomo, miał powiązania z mafią. Z jego względu podejrzewano o takie powiązania samą Marilyn Monroe. Jedna z hipotez na temat jej śmierci mówi, że mafia zabiła Marilyn, bo stała się niewygodna. Maf opisuje nam jaki wpływ na życie gwiazdy miał Ralph Greenson, jej psychoanalityk oraz literatura rosyjska. 

Powieść w zabawny sposób opisuje życie Marilyn. Wiadomo, że nie możemy wierzyć w każde słowo psa, bo książka nie jest biografią. Jednak pewne fakty są powszechnie znane i autor po prostu barwnie je wykorzystał, co bardzo mi się podobało. Jednym takim faktem jest to, że panna Monroe miała psa o imieniu Maf. 

Dzięki tej książce możemy przez parę godzin oderwać się od zimna za oknem i szarej rzeczywistości, która na co dzień nam towarzyszy. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz