czwartek, 26 grudnia 2013

"Morderstwo w Boże Narodzenie" (1995)

alekinoplus.pl
Simon Lee, stary bogacz, postanawia na święta Bożego Narodzenia sprowadzić swoją dawno niewidzianą rodzinę. Na miejscu krytykuje swoich synów i ich żony oraz drwi z nich. Starzec dzwoni do Herkulesa Poirota i zaprasza go do siebie na święta. Tłumaczy się tym, że ktoś próbuje go zabić. Detektyw zgadza się tylko, dlatego że jego centralne ogrzewanie się zepsuło. Dzień przed Wigilią dochodzi do krwawego mordu. Zamordowany zostaje Simon Lee, a jego diamenty, które chował z sejfie ktoś ukradł. Śledztwo prowadzi inspektor Sudgen, przyjaciel rodziny. Pomaga mu, a właściwie przewodniczy Poirot oraz nadinspektor Japp ze Scotland Yardu. Kto i dlaczego zabił poczciwego staruszka? Jednak wiemy, że każdy z jego dzieci miał motyw.

Bardzo podobał mi się film. Uwielbiam ten angielski, sielski klimat. Zawsze potrafi poprawić mi humor i wprowadzić w nastrój. Ten klimat i oczywiście belgijski detektyw Herkules Poirot.


alekinoplus.pl
Jestem ciekawa czy książka jest równie ciekawa jak film. Mam nadzieję, że na następne święta Bożego Narodzenia zdobędę "Morderstwo w Boże Narodzenie" w wydaniu kieszonkowym wydawnictwa Dolnośląskiego, bo tylko takie zbieram :).

Film polecam wszystkim, którzy chcą przedłużyć klimat świąt i mile spędzić czas. Polecam popijać do tego herbatkę, co Anglicy mają w zwyczaju :).

4 komentarze:

 1. Uwielbiam Sucheta w roli Poirota! No po prostu mistrz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że jest najlepszym Poirotem ze wszystkich, co wcielali się w tę rolę :)

   Usuń
 2. Również uwielbiam Davida Sucheta w roli Poirota. Znam chyba wszystkie ekranizacje kryminałów Agathy Christie. W przyszłym tygodniu na ,,ale kino'' będzie ostatnia ekranizacja, gdzie niestety Poirot umrze ; (
  A więc do oglądania zaopatrzę się w pudełko chusteczek higienicznych : (

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że napisałaś, bo nie wiedziałam, że puszczą ostatni już odcinek. Sama też zaopatrzę się w chusteczki higieniczne :(

   Usuń